Etap 4 - wprowadzenie

Dojazd na Dworzec Łódź Fabryczna
Start do tego etapu miał jak zwykle nastąpić z punktu zakończenia jazdy w poprzednim roku. Jednak ze względu na likwidację połączeń kolejowych i kierunek jazdy z Komańczy na zachód nie było to takie oczywiste i proste.

Z "pomocą" przyszła mi firma Neobus i jej połączenie autobusowe N4 z Łodzi w Bieszczady. Żeby mięć pewność, że będzie miejsce na rower w luku bagażowym sprawdziłem kilka razy przed niedzielnym odjazdem jak zapełnione są autobusy. Z rozmowy z kierowcami wynikało, że problemu z zabraniem roweru nie będzie. Nie trzeba go specjalnie pakować i przygotowywać do transportu.

Rzeczywistość jednak była mniej optymistyczna. W dniu wyjazdu okazało się, że muszę przynajmniej zdjąć koło bo nie ma za wiele miejsca w luku bagażowym. Jednak po chwili udało się rower i sakwy spakować i zając miejsce w autobusie.

Podróż przebiegła ciekawie ze względu na nocne rozmowy kuracjuszy podróżujących do sanatorium , dzielących się ciekawostkami ze swoich historii choroby. Na szczęście kolejnego dnia nie musiałem za dużo pedałować i nie przejmowałem się tymi warunkami jazdy.

Na miłośników jazdy z tym przewoźnikiem czeka jeszcze jedna atrakcja. W bazie firmy w miejscowości Niebylec istnieje możliwość przesiadki na różne kierunki. Z uwagi jednak na mój gabarytowy bagaż nie musiałem się przesiadać i wraz z innymi pasażerami w kierunku Bieszczad po krótkiej przerwie ruszyliśmy w dalszą drogę.